• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Zapisz sie na warsztaty panoramiczne Witamy Cię w naszej Akademii Panoramistów. Oferujemy kursy panoramiczne na których nauczysz sie robić panoramy sferyczne, cylindryczne i płaskie. Dodatkowo zaproponujemy Ci cykl szkoleń, jak programować spacery wirtualne, czyli co zrobić z panoramami aby w nowoczesny i atrakcyjny sposób je zaprezentować.   Odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań. Czy chcesz: nauczyć się robić doskonałe p... Read more
Współpraca Zapraszamy do współpracy wszystkie instytucje szkoleniowe, które zechcą poszerzyć swoją ofertę o nasze programy warsztatowe. Kursy: jak rozbić panoramy sferyczne, cylindryczne i gigapixel oraz programowanie spacerów wirtualnych w technologii Flash. Dojedziemy w dowolne miejsce w Polsce. Jesteśmy otwarci na współpracę. Dołączenie bloku naszych warsztatów do oferty Twojej firmy szkoleniowej zde... Read more
Dodatkowe korzyści Wszyscy absolwenci naszych kursów panoramicznych otrzymują niezwykle atrakcyjne gratisy i przywileje. Jako absolwent naszego kursu masz możliwość prezentować swoje panoramy w dziale galeria na naszej stronie. Stworzymy dla Ciebie kategorię w której zaprezentujemy Twoje panoramy. To doskonałe miejsce na portfolio. Nie musisz zakładać strony www, kupować serwer lub hosting. Udostępnimy Ci naszą p... Read more
Program kursu panoramicznego Program warsztatów panoramicznych, czyli jak robić panoramy i spacery wirtualne? Nasz kurs tworzenia panoram sferycznych i programowania spacerów wirtualnych dostarczy Ci koniecznej wiedzy i narzędzi do samodzielnego wykonania panoramy płaskiej typu gigapixel, panoramy cylindrycznej i sferycznej. Poznasz i nauczysz się wiele, ponieważ narzucamy spore tempo. Nie będzie lania wody - z obszernym ma... Read more
O nas O nas Czy znamy się na tym, czego będziemy uczyć? Na pewno zgodzisz się z założeniem, że jeżeli uczyć się czegoś, to od tych, co oferują wiedzę na najwyższym poziomie. Nie będziemy się wychwalać ani dyskredytować innych, bo to nieładne i nieeleganckie. Niech przemówią za nas nasze realizacje, moduły i rozwiązania, które wykorzystujemy w naszych realizacjach (jak również referencje). Wejdź na n... Read more
Coaching panoramiczny Coaching panoramiczny W odpowiedzi na potrzeby szkoleń indywidualnych oferujemy możliwość odbycia szkolenia w tym trybie. Jeżeli nie chcesz czekać na zebranie całej grupy i zależy Ci na szczególnym skoncentrowaniu się na Twoich potrzebach i wymaganiach dotyczących dziedziny panoram - idealnie trafiłeś. Oferujemy szkolenie indywidualne. Jednodniowy coaching panoramiczny. Korzyści: k... Read more

Program kursu panoramicznego

AddThis Social Bookmark Button

Program warsztatów panoramicznych, czyli jak robić panoramy i spacery wirtualne?


Nasz kurs tworzenia panoram sferycznych i programowania spacerów wirtualnych dostarczy Ci koniecznej wiedzy i narzędzi do samodzielnego wykonania panoramy płaskiej typu gigapixel, panoramy cylindrycznej i sferycznej. Poznasz i nauczysz się wiele, ponieważ narzucamy spore tempo. Nie będzie lania wody - z obszernym materiałem musimy wyrobić się w dwa dni. W programie jest przewidziane również wykonywanie panoram nocnych.

Program przedstawia się następująco:

Tytułem wstępu:

Wprowadzenie i zapoznanie się uczestników. Będziemy razem uczyć się i pracować, dlatego warto się poznać.
Krótkie omówienie programu i poznanie zasad kursu oraz przywilejów dla jego uczestników.
Trochę teorii panoramicznej, czyli gdzie to się wszystko zaczęło (warto to wiedzieć). Zagadnienia prawne w Polsce dotyczące fotografowania - wyjaśnimy to, co dotyczy tworzenia panoram.

Blok I - SPRZĘT

W tej części omówimy główne narzędzia panoramisty. Podzielimy je na kategorie i przeanalizujemy. Poznamy również, które narzędzia nadają się najlepiej do konkretnych zadań. Ten otwierający blok warsztatowy będzie kluczowy dla poznania narzędzi, które służą do robienia panoram. Swój sprzęt już znasz - warto poznać inny. 
Czym robić panoramy, co z czym pasuje najlepiej i który sprzęt fotograficzny najlepiej się nada dla Twoich potrzeb i wizji. Pokażemy sprzęt ręcznie robiony, który sprawdził się doskonale oraz sprzęt profesjonalny, który spisuje się świetnie.

 1. Aparat.
  • kompakt
  • lustrzanka
 2. Obiektywy. Systemowe do panoram i niesystemowe.
  • obiektywy tele
  • obiektywy rektangularne standardowe
  • obiektywy typu zoom
  • obiektyw typu "rybie oko"
 3. Statywy - ogólne zasady.
 4. Głowice panoramiczne.
  • manualne
   • ręcznie robione
   • półprofesjonalne
   • profesjonalne
  • automatyczne.
 5. Dbanie o sprzęt i część praktyczna.


Blok II - TECHNIKA

Ogólne zagadnienia i definicje. Omówienie zasad dotyczących poszczególnych panoram ze względu na ich rodzaj. Pomówimy o rozdzielczości panoram i o standardach w Internecie i na prezentacjach CD/DVD. Wyjaśnimy sobie sposoby wyświetlania panoram i formaty stosowane w Internecie oraz powiemy które do jakich zastosowań są lepsze. Pomówimy również o kluczowym parametrze, który decyduje o tym, czy Twoje panoramy w ogóle ktoś zechce oglądać.
Potem przejdziemy do techniki.

 1. Wszystko o punkcie nodalnym, czyli co to jest i po co oraz dlaczego jest kluczowy w większości przypadków. Omówimy i pokażemy błędy niewłaściwego ustawienia punktu nodalnego.
 2. Ostrość na panoramach, czyli co sprawić, aby zawładnąć głębią ostrości a nie zdać się na jej łaskę.
  • odpowiednia głębia ostrości
  • podział ze względu na rodzaj obiektywu - tele, normal, zoom, rybie oko.
  • tabele głębi ostrości czyli jak duża ilość matematyki bywa niezmiernie pomocna i jak z tego w prosty sposób korzystać online i offline. Jeżeli planujesz zapanować nad głębią ostrości musisz to wiedzieć.
 3. Ustawienia aparatu
  • ISO i  jego znaczenie w konkretnych sytuacjach
  • balans bieli - musisz go opanować aby pokazać to co chcesz, a nie to, co Ci wyjdzie przypadkiem
  • parametry trybu pracy aparatu w zależności od sytuacji zdjęciowej
  • bracketing, jego rodzaje i zastosowanie. Chcesz zostać zawodowcem? - musisz to wiedzieć.
  • RAW czy JPG? Odwieczne pytanie... Odpowiemy na nie.
  • Obiektywy mają wady - czyli o zaświetleniach, flarach, aberracji chromatycznej, beczce i poduszce. Jak sobie z tym radzić.
  • poruszenia zdjęć - co zrobić gdy się przytrafią i jak im zapobiegać? Są również metody pomocne w niwelowaniu skutków poruszeń - omówimy je.
 4. Statywy i głowice
  • ustawienie - ogólne zasady. Poznaj je, żebyś mógł stworzyć z każdej głowicy i każdego aparatu zespolone narzędzie pracujące dla Ciebie.
  • statyw nie jest ze szkła, czyli co zrobić z cieniem...
  • zenit i nadir - wszystko o...
  • jak ustawić głowicę w zależności od używanego obiektywu, czyli co zrobić, aby wady obiektywu nie stanęły Ci na drodze do zrobienia doskonałej panoramy.

Blok III - ĆWICZENIA, ĆWICZENIA...

Praca i trening, czyli czas połączyć aparat, głowicę i statyw. Będziemy uczyć się poprzez trening. Utrwalimy nabytą wiedzę i zdobędziemy nowe umiejętności. A co przedstawia się w tym bloku?
 1. Ustawienia głowicy do ogniskowej obiektywu. Będziemy pracować z głowicami manualnymi różnego typu.
 2. Techniki robienia zdjęć na obiektywach typu rybie oko.
 3. Ustawianie punktu nodalnego na przykładach kilku aparatów.
 4. Zasady fotografowania "na zakładkę", czyli zrób to teraz, bo później się napracujesz.
 5. Zdalne wyzwalanie. Dlaczego warto?
 6. Problemy i korzyści przy stosowaniu automatycznych głowic.

Blok IV - TWORZENIE SUROWEJ PANORAMY

W tym bloku poznamy programy, którymi będziemy zszywać naszą panoramę. To jest to, na co czekaliśmy. Od tego kroku nasze pliki zdjęć zaczną przybierać kształt i cechy panoramy. Wytłumaczymy obsługę najpopularniejszych programów na poziomie pozwalającym na samodzielne zszycie panoramy.
 1. RAW czy JPG - znowu do tego wrócimy, tym razem troszkę od innej strony.
 2. Bracketing - teraz przyda nam się wiedza z wcześniejszych bloków. Wykorzystamy ją.
 3. Programy do tworzenia panoram:
  • Hugin - darmowy
  • Autopano Giga - komercyjny
  • PTGui Pro - komercyjny. Tu zatrzymamy się troszkę dłużej. Omówimy niezmiernie ważne funkcje, które ułatwiają życie.
 4. Formaty zapisu i maski.
 5. Zenit i Nadir.
 6. Praca i zapis.
Przedstawimy jeszcze kilka sztuczek, dzięki którym przyspieszysz pracę z lepszym skutkiem. Poznasz pluginy, które wykonają za Ciebie część pracy nad panoramą.

Blok V - OBRÓBKA SUROWEJ PANORAMY

Końcowy i niezmiernie ważny etap tworzenia panoramy sferycznej. To właśnie tutaj decydujesz o końcowej formie swojego projektu. Musisz poznać podstawy dotyczące obróbki, żeby Twoja dotychczasowa praca nie poszła na marne. Dokonamy pełnej obróbki panoramy sferycznej wyjaśniając przy tym najważniejsze kwestie. Skoncentrujemy się na funkcjach i rozwiązaniach dotyczących naszego kursu.
 1. Jaki jest cel obróbki?
 2. Formaty pliku i przestrzeń koloru.
 3. Programy do obróbki. Skupimy się na programie Photoshop.
 4. Korekcje kolorystyczne, maski, histogram, efekty i filtry.
 5. Pluginy do programu Photoshop, które ułatwią Ci pracę.
 6. Retusze Zenitu i Nadiru.
 7. Wyostrzanie - czyli co wolno a co Ci zaszkodzi.
Dotkniemy również różnic w standardach panoram dla dalszej odsprzedaży i różnych branż. Każda grupa docelowa ma swoje preferencje i możesz zechcieć je poznać.

Omówimy również (gdy wystarczy nam czasu) zagadnienia takie jak: głębia ostrości w panoramach artystycznych, lustra, woda, panoramy z balonu, helikoptera, quadrokoptera, zwyżki, panoramy reporterskie i w anturażu, po co panoramiście kompas, sztuczki poprawiające pewność siebie i śmiałość (czasem niektórzy mają z tym problem). Odpowiemy na każde pytanie dotyczące tematów kursu.

Dla Uczestników warsztatów panoramicznych mamy wspaniałe GRATISY.

Oprócz tej przeogromnej ilości wiedzy i narzędzi dostajesz jeszcze coś. Gratisy o ogromnej wartości, które pozwolą Ci rozwijać swoje umiejętności i prezentować swoje panoramy szerokiemu gronu.

UWAGA! Oto, co dostajesz od nas jako Gratis:

 1. Otrzymujesz własną kategorię w dziale Galeria na stronach Warsztatów Panoramicznych. Będziesz mógł prezentować tutaj swoje panoramy. My zajmiemy się wdrożeniem Twoich prac na stronę, Ty dostarczysz panoramę. Opisy sam dodasz po zalogowaniu do swojego konta. Od razu zastrzegamy sobie prezentowanie panoram o takiej jakości, jakiej będziemy uczyć. Pamiętaj - miejsce w tym dziale to przywilej i wyróżnienie. Dla najlepszych panoramistów. To najlepsze miejsce, aby się pochwalić i pokazać, że masz fach w ręku i w głowie.
 2. Wsparcie techniczne po warsztatach. Co to oznacza? Jeżeli będziesz mieć pytania lub problemy spędzimy razem (indywidualnie) 4 godziny i popracujemy razem. Osobisty i bezpośredni coaching panoramiczny. Możesz skoncentrować się tylko na Tobie i Twoich potrzebach. Aby skorzystać z tego przywileju będziemy musieli zgrać nasze kalendarze.
 3. Możesz również zdobyć Certyfikat Panoramisty z Twoim imieniem i nazwiskiem świadczący o zakończeniu kursu dla panoramistów. Pamiętaj! Certyfikat musisz zdobyć. Nie dajemy go tym, którzy potrafią zrobić samodzielnie panoramę sferyczną. Certyfikat oznacza, że masz umiejętności. Nie jest to zaświadczenie o przebytym kursie. Wiedza nieużywana ma niewielką wartość.

Pamiętaj, że profesjonaliści najpierw myślą, potem patrzą, następnie znowu myślą i dopiero gdy wszystko zgadza się z wizją - fotografują. Nie będziemy traktować tematu ulgowo i po łebkach. Jakość to dla nas "słowo-klucz" od 2004 roku. Jeżeli chcesz robić słabe panoramy, jeżeli jakość ma dla Ciebie wartość drugorzędną, jeżeli chcesz zostać "klepaczem tworów panoramicznych" to nie sprostasz wymaganiom grupy. Mówiąc wprost - nie jesteś dla nas a my dla Ciebie.
Zrobimy co tylko możliwe, żeby wbić Ci do głowy zasadę, która mówi, że jak masz coś zrobić byle jak, to lepiej nie rób wcale. Na rynku i w Internecie są rzesze klepaczy (w Twoim mieście również).
Dostarczymy Ci narzędzia i wiedzę do przeskoczenia tej grupy i wzbicia się na poziom zajmowany przez nieliczną grupę zawodowców i profesjonalistów. Będziesz się wyróżniać.

Koszt kursu: PROMOCJA 990 zł.
Zajęcia indywidualne 1 na 1, czyli intensywny jednodniowy kurs dopasowany dokładnie do Twoich potrzeb: 990 zł netto.

Dlaczego tak tanio? Nasza oferta jest nowa na rynku usług szkoleniowych i fotograficznych, dlatego pierwsze zjazdy mają zagwarantowaną tak niską cenę. Później będzie znacznie drożej. Zatem skorzystaj z okazji.

Czas trwania: Dwa intensywne dni weekendu od rana do wieczora z sesją nocną. Godzinna przerwa obiadowa. Obiad we własnym zakresie. Zapewniamy podstawowy katering: kawa, herbata, przekąski.

Warunkiem zapisu jest uiszczenie 50% opłaty za kurs. W tytule przelewu należy dopisać swoje Imię i Nazwisko, numer telefonu oraz dopisek "warsztaty panoramiczne". Przed dokonaniem przelewu zapisz się za pomocą formularza lub mailowo.

Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia uczestnictwa w warsztatach. W takich przypadkach zwracamy koszty wpisowego. Całość szkolenia jest programem autorskim. Zabronione będzie nagrywanie pod jakąkolwiek postacią, zresztą na niewiele by się to zdało. Warsztaty to nie wykład.

Z przyczyn niezależnych od nas może się zmienić termin szkolenia panoramicznego. W takich przypadkach oddajemy kwotę wpisowego lub umawiamy się na najbliższy termin. Na zdarzenia losowe nikt nie ma wpływu.

Teraz, gdy już znasz program warsztatów pozostaje Ci tylko zapisać się. Działaj. Zgłoś się na warsztaty panoramiczne.

W najbliższej przyszłości zaoferujemy kursy tworzenia spacerów wirtualnych. Jeżeli nie jesteś pewien, czy warto się tego od nas nauczyć - wejdź na nasze realizacje, poczytaj specyfikacje naszych projektów i podejmij właściwą decyzję. Czekamy na Ciebie - być może Ty czekałeś właśnie na nas.