• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Zapisz sie na warsztaty panoramiczne Witamy Cię w naszej Akademii Panoramistów. Oferujemy kursy panoramiczne na których nauczysz sie robić panoramy sferyczne, cylindryczne i płaskie. Dodatkowo zaproponujemy Ci cykl szkoleń, jak programować spacery wirtualne, czyli co zrobić z panoramami aby w nowoczesny i atrakcyjny sposób je zaprezentować.   Odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań. Czy chcesz: nauczyć się robić doskonałe p... Read more
Współpraca Zapraszamy do współpracy wszystkie instytucje szkoleniowe, które zechcą poszerzyć swoją ofertę o nasze programy warsztatowe. Kursy: jak rozbić panoramy sferyczne, cylindryczne i gigapixel oraz programowanie spacerów wirtualnych w technologii Flash. Dojedziemy w dowolne miejsce w Polsce. Jesteśmy otwarci na współpracę. Dołączenie bloku naszych warsztatów do oferty Twojej firmy szkoleniowej zde... Read more
Dodatkowe korzyści Wszyscy absolwenci naszych kursów panoramicznych otrzymują niezwykle atrakcyjne gratisy i przywileje. Jako absolwent naszego kursu masz możliwość prezentować swoje panoramy w dziale galeria na naszej stronie. Stworzymy dla Ciebie kategorię w której zaprezentujemy Twoje panoramy. To doskonałe miejsce na portfolio. Nie musisz zakładać strony www, kupować serwer lub hosting. Udostępnimy Ci naszą p... Read more
Program kursu panoramicznego Program warsztatów panoramicznych, czyli jak robić panoramy i spacery wirtualne? Nasz kurs tworzenia panoram sferycznych i programowania spacerów wirtualnych dostarczy Ci koniecznej wiedzy i narzędzi do samodzielnego wykonania panoramy płaskiej typu gigapixel, panoramy cylindrycznej i sferycznej. Poznasz i nauczysz się wiele, ponieważ narzucamy spore tempo. Nie będzie lania wody - z obszernym ma... Read more
O nas O nas Czy znamy się na tym, czego będziemy uczyć? Na pewno zgodzisz się z założeniem, że jeżeli uczyć się czegoś, to od tych, co oferują wiedzę na najwyższym poziomie. Nie będziemy się wychwalać ani dyskredytować innych, bo to nieładne i nieeleganckie. Niech przemówią za nas nasze realizacje, moduły i rozwiązania, które wykorzystujemy w naszych realizacjach (jak również referencje). Wejdź na n... Read more
Coaching panoramiczny Coaching panoramiczny W odpowiedzi na potrzeby szkoleń indywidualnych oferujemy możliwość odbycia szkolenia w tym trybie. Jeżeli nie chcesz czekać na zebranie całej grupy i zależy Ci na szczególnym skoncentrowaniu się na Twoich potrzebach i wymaganiach dotyczących dziedziny panoram - idealnie trafiłeś. Oferujemy szkolenie indywidualne. Jednodniowy coaching panoramiczny. Korzyści: k... Read more

Nasza misja

AddThis Social Bookmark Button

Głównym celem powstania tej strony jest możliwość zaoferowania Ci osobistego rozwoju w dziedzinie technik panoramicznych i programowania spacerów wirtualnych.


Bez względu na to czy zajmujesz się fotografią zawodowo czy jest to tylko Twoja pasja, masz możliwość nauczyć się zupełnie nowych umiejętności. Oferujemy Ci intensywne spotkanie, na którym przyswoisz sobie szeroki wachlarz zagadnień z zakresu planowania, tworzenia i edycji panoram sferycznych, cylindrycznych i płaskich typu gigapixel.

Co tak naprawdę możesz zyskać? Do czego potrzebny Ci nowy fach? Oto kilka propozycji:

 1. Robiąc panoramy sferyczne wykraczasz daleko poza zwykłe fotografowanie. Uczysz się dostrzegać otoczenie i prezentować je w ciekawy sposób.
 2. Uczysz się patrzeć w trzech wymiarach. Zaczynasz wreszcie brać pod uwagę pełną przestrzeń.
 3. Możesz wreszcie zaprezentować odwiedzane przez Ciebie miejsca w najlepszy z możliwych sposobów. Zabierzesz swoich znajomych i widzów w miejsce panoramy. Żadna zwykła fotografia nie da Ci nawet cienia szansy na tak doskonałe przedstawienie Twojego miejsca. Pokaż przestrzeń w 3D.
 4. Zdobędziesz nowy fach. Branża panoramiczna przeżywa rozkwit. Specjaliści nadadzą się w wielu dziedzinach: od turystyki po nieruchomości.
 5. Nie ma dla Ciebie lepszej pamiątki z podróży.
 6. Idealna dokumentacja miejsc i wydarzeń z punktu widzenia obserwatora. To wykracza daleko poza zwykłe pojmowanie reportażu. Jest też znacznie trudniejsze.
 7. Panorama to pełne odzwierciedlenie miejsca w którym byłeś. Jest to niezwykle atrakcyjna forma tworzenia fotografii.
 8. Wpływasz bezpośrednio na sposób widzenia obserwatora. Przenosisz go z "zewnątrz" (dysocjacja) do "wewnątrz" (asocjacja). Zwykłą fotografią tego nie zrobisz.
 9. Dla niektórych panoramista to nowy zawód.
 10. Umiejętności te mogą rozwinąć w Tobie nową pasję.

Każdy nawet średnio orientujący się w cenach kursów specjalistycznych na rynku szybko uzmysłowi sobie, że nasza oferta jest bardzo atrakcyjna cenowo. Inwestycja w siebie zawsze procentuje.

Niektórzy pewnie zadają sobie pytanie: po co płacić za coś czego mogę nauczyć się samodzielnie?

Odpowiedź jest prosta.
Różnica pomiędzy zawodowcem i amatorem jest taka, że pierwszy uczy się od innych i na cudzych błędach, drugi brnie sam po omacku i popełnia błędy, które ostatecznie kosztują go coraz więcej czasu i pieniędzy a na końcu pozostaje sfrustrowanie podsycone filozofią że coś jest "niemożliwe" do zrobienia.
Popatrz na to z tej strony: nie płacisz za kurs panoramiczny. Inwestujesz w siebie. Z dobrych szkoleń wyniesiesz zawsze więcej, niż pieniądze, które za niego zapłacisz. Poczytaj nasz program szkolenia i zastanów się, czy chcesz inwestować, czy ryzykować?
Samodzielna nauka bez jasnych wytycznych i kierunków to żmudna, ciężka i samotna wędrówka. To tysiące popełnionych błędów i masa złych, przeszkadzających nawyków. Samouk nie będzie czuł się zawodowcem, bo będzie zawsze miał świadomość, że cała fachowa wiedza znajduje się poza nim. A on posiada jedynie jej własną interpretację, która najczęściej okazuje się iluzją.

Innymi słowy:
Można samodzielnie nakręcić film, ale to szkoły filmowe kształcą zawodowców.
Można samodzielnie zaprojektować dom, ale lepiej zrobi to profesjonalny architekt.
Możesz samodzielnie zdobywać wiedzę i samotnie szukać różnych rozwiązań i mieć nadzieję, że któreś się sprawdzi.

Jeżeli masz mnóstwo czasu (pamiętaj, że czas to pieniądz), determinacji, cierpliwości, wyrozumiałości dla samego siebie i odpowiednie podejście do wyszukiwania odpowiednich i przydatnych informacji, to w końcu kiedyś osiągniesz swój cel. Jak poszukasz, to znajdziesz wiele informacji o tym, jak robić panoramy. To źródło wiedzy jest do dyspozycji. Zwróć jednak uwagę na to, że:
 • Internet posiada informacje każdego typu - pomocne i szkodliwe. Umiesz je rozróżnić? I czy masz na to czas?
 • Sieć nie podejdzie do Ciebie indywidualnie. Nie odpowie na Twoje osobiste potrzeby.
 • Film instruktażowy nie zastąpi osobistego kontaktu i ćwiczeń pod okiem fachowca.
 • Internet nie założy Twojego aparatu na głowicę, nie wyreguluje ustawień, nie stanie obok Ciebie w plenerze, nie doradzi w konkretnej sytuacji.
 • Nie otrzymasz indywidualnego wsparcia od "serwera".
Zawodowiec korzysta z arsenału rozwiązań i technik, których się nauczył i przećwiczył tak, by mieć swobodę twórczą w zależności od sytuacji.
Amator zderza się z konkretną sytuacją i uczy się dopiero na niej, mając nadzieję, że jakoś to będzie.

Co daje kurs pod kątem tworzenia panoram?
Nie sprawimy, że staniesz się kimś wybitnym. Nie twierdzimy, że zaczniesz patrzeć na świat w zupełnie inny, nowy sposób. Nie będziemy Cię przekonywać do jedynie słusznej idei, metody, koncepcji. Jeżeli oczekujesz, że po dwudniowym kursie panoramicznym staniesz się od razu wybitnym panoramistą, to musimy Cię rozczarować. Tak się nie stanie. Ale to dobry początek  - reszta w Twoich rękach.

Nasz kurs to punkt zwrotny na Twojej drodze, to nowy początek. Damy Ci do ręki wiedzę i techniki, które wypracowaliśmy przez lata pracy i przecierania szlaków a Ty zastosujesz je kreując swój własny styl. Twoje panoramy mają odzwierciedlać Twój sposób patrzenia na świat.
Najważniejszą zasadą i celem zawodowca jest uzyskanie swobody i pewności siebie w operowaniu arsenałem, który nabędziesz. Mówiąc wprost. Na improwizację mogą sobie pozwolić tylko najlepsi z bogatym warsztatem, inaczej wychodzi tylko chaos.

Jeżeli chodzi o filozofię i podejście do tematu fotografii panoramicznej będziemy chcieli zaszczepić Ci jedną kluczową ideę, która powinna stać się Twoim motto:
Rób to, co robisz w sposób uczciwy i najlepiej jak się da. Jakość jest Twoją wizytówką. Lepiej nie robić nic, niż zrobić coś poniżej najwyższych własnych standardów.

Jeszcze kilka słów na temat certyfikatu.

Zaświadczeniem o ukończeniu kursu jest dyplom ukończenia kursu panoramicznego. Jeżeli chcesz zdobyć Certyfikat Panoramisty będziesz musiał/musiała go zdobyć. Pod Certyfikatem podpisujemy się reputacją naszej firmy i ręczymy za jego właściciela, dlatego zgodnie z naszymi zasadami solidności z radością wręczymy go każdemu, kto wykona samodzielnie panoramę sferyczną. Certyfikat jest potwierdzeniem Twoich umiejętności.

Dopełnieniem naszej misji jest stworzenie spójnej grupy osób. Będzie nas łączyć pasja, współpraca i wspólne podejście do tej nowatorskiej formy prezentacji fotograficznej. Służyć ma temu nasz pakiet dodatkowy, który oferujemy zupełnie za darmo naszym absolwentom, którzy zdobędą Certyfikat Panoramisty (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

Znasz nasze motywy. Teraz Twój ruch - zapisz się na warsztaty panoramiczne! Zainwestuj w siebie. Już czas!